Динамо (Загреб) подхлъзна десетима от Волфсбергер

Динамо (Загреб) постигна първата си победа в група "К" на Лига Европа. След две равенства в първите си два мача, този път хърватите успяха да вземат трите точки, макар и доста трудно с 1:0 срещу Волфсбергер на своя "Максимир".

Домакините бяха подпомогнати и от факта, че австрийците играха с 10 души на терена цяло второ полувреме, след като Матеус Тафернер бе изгонен с втори жълт и червен картон в 45-ата минута.

С човек повече Динамо натисна и успя да стигне до успеха. В 76-ата минута Атиемуен получи прехвърлящ пас в наказателното поле, обърна се и стреля във вратата за 1:0, което се оказа и победния гол за неговия тим.

Така Динамо излезе начело в групата с 5 точки, докато Волфсбергер падна на 2-ото място с 4 спечелени точки.