ПАОК прегази ПСВ Айндховен за едно полувреме (видео)

ПАОК записа блестяща победа с 4:1 над ПСВ Айндховен в домакинството си от третия кръг на група "Е" на Лига Европа. Това бе първи успех за състава от Солун, но той бе от голяма важност в битката за първите две места, които дават право на продължаване напред в турнира.

Мачът тръгна зле за домакините, които получиха гол в 21-ата минута, когато Еран Захави се разписа от дузпа за нарушение срещу Мален.

През второто полувреме обаче гърците се развихриха и не само направиха обрат, но и направо прегазиха своя съперник. Още в 47-ата минута Шваб изравни с удар по земя от границата на наказателното поле.

В 56-ата минута Живкович изведе отбора си напред, след като бе намерен в наказателното поле, финтира защитник и стреля в близкия ъгъл за 2:1.

Само две минути по-късно падна третият гол за домакините. Ел Кадури напредна необезпокояван и с удар от границата на пеналта направи резултата 3:1.

Крайното 4:1 оформи отново Живкович в 66-ата минута, отново с далечен изстрел. В добавеното време гърците вкараха и пети гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Така ПАОК изпревари ПСВ в класирането, като излезе на 2-ата позиция с 5 точки, докато "Филипсите" вече заемат 3-ата позиция с 3 точки.