Реал Сосиедад завърза здраво група "F"

Отборът на Реал Сосиедад надви с 1:0 гостуващия АЗ Алкмаар в среща от група "F" на Лига Европа. Кристиан Порту отбеляза единствения гол в 58-ата минута, който справдливо донесе победата за тима от Сан Себастиан. Наполи също спечели и така след по три изиграни мача има три отбора с по шест точки на върха.

През първото полувреме баските създадоха низ от положения, но им липсваше голова прецизност. Кристиан Порту, Давид Силва и Начо Монреал пропуснаха най-чистите възможности преди почивката. В 32-ата минута Начо центрира, а Порту чукна топката точно пред крака на Александър Исак, който надали щеше да изпусне сам в малкото наказателно поле. Гостите хвърляха усилията си предимно в защита.

В 58-ата „чури урдин“ развиха контра: Давид Силва подаде вляво за Начо, който центрира, Микел Оярсабал опита удар в обратния ъгъл, но се получи подаване на крака на Порту, който отблизо за вкара единствения гол в мача. До края холандците подбриха играта си, но не намериха начин да създадат чисто положение.