Гранада – от дебютант до лидер в групата си (видео)

Дебютантът на международна сцена Гранада продължава да върви уверено в групата си в Лига Европа. Днес „червено-белите“ се справиха със съпротивата на кипърския Омония с 2:0, и то като гост. Янхел Ерера (4) и Луис Суарес (63) донесоха успеха на испанците. Гранада е лидер в групата си със седем точки.

Гостите от „Лос Карменес“ стигнаха до попадение при първата си опасна атака. В четвъртата минута Янхел Ерера стреля ниско през краката на множество футболисти и порази близкия ъгъл на вратаря за 0:1. На домакините им трябваше време да се съвземат, но към средата на полувремето започнаха да атакуват по-остро. В 42-ата минута техният устрем беше спрян с втори жълт картон на Дуриш след нарушение в централната зона. В 63-ата Луис Суарес вкара успокоителния втори гол за тима от Пиренеите. Омония нямаше сили и идеи да се противопостави на своя опонент.