Медведев с обрат срещу Де Минор, Раонич се разправи с квалификант

Поставеният под №3 руснак Даниил Медведев се класира за 1/4-финалите на туринра от серията "Мастърс" в Париж. Медведев направи обрат в третия кръг срещу поставения под №16 австралиец Алекс де Минор - 5:7, 6:2, 6:2. Медведев, който заби 13 аса в мача, всъщност взе първите два гейма в откриващата част, но бързо загуби аванса си от пробив, а сервирайки за влизане в тайбрек при 5:6, руснакът отново загуби подаването си. В следващите два сета обаче Медведев даде общо 4 гейма на съперника си и за място на 1/2-финалите ще спори с аржентинеца Диего Шварцман. Поставеният под №6 Шварцман се нуждае от само още една победа, за да си гарантира участие на Финалния турнир в Лондон, който започва в средата на ноември.

В същото време за 1/4-финалите се класира и поставеният под №10 канадец Милош Раонич. Той пък пласира цели 17 аса при победата си срещу американския квалификант Маркос Гирон със 7:6 (1), 6:2. Първият сет бе оспорван, но в тайбрека Раонич взе първите 5 точки и не остави шанс на противника си, а във втория интрига нямаше. В следващата фаза канадецът ще срещне хърватина Марин Чилич или французина Юго Юмбер.