Ман Юнайтед преклони глава в Истанбул (видео)

Манчестър Юнайтед пренесе формата си от Висшата лига в Шампионската лига. След две победи в група H на турнира "червените дяволи" допуснаха първа загуба. Отборът на Оле Гунар Солскяер отстъпи с 1:2 при гостуването си на дебютанта в групите Истанбул Башакшехир.

Всички попадения паднаха през първото полувреме. Защитата на гостите на няколко пъти бе преодоляна. Демба Ба откри резултата в 13-ата минута, а Един Вишча удвои аванса на турците в 40-ата минута. Малко преди почивката Марсиал върна едно попадение, но през втората част Юнайтед не създаде положения, което доведе до загубата.

За "червените дяволи" това е трета поредна загуба при гостуване в Турция. Въпреки резултата, английският тим остава лидер в група Н с 6 точки преди двубоя между РБ Лайпциг и ПСЖ по-късно днес.

Отборът на Солскяер започна добре мача и изглеждаше, че контролира събитията на терена. Гостите владееха топката в големи периоди и започнаха да застрашават вратата на съперника. В десетата минута Ван де Беек намери Шоу и той отправи опасен удар, но топката мина покрай вратата.
Турците обаче показаха, че са сериозен противник. Те отправиха първия си удар в 12-ата минута, а секунди по-късно откриха резултата. Топката бе изпратена от Вишча към Демба Ба, който беше в половината си близо до центъра. Между него и вратата на Юнайтед нямаше никой и бившият нападател на Челси необезпокояван напредна, стигна до Хендерсън и прати топката покрай него. Така 35-годишният футболист отбеляза първия гол за Истанбул Башакшехир в груповата фаза на Шампионската лига.
Ситуацията можеше да се влоши в 20-ата минута. Защитата на "червените дяволи" отново изпусна Демба Ба и той се измъкваше сам срещу Хендерсън, когато Туанзебе го повали. Бранителят получи жълт картон, а червеният цвят бе реалистична възможност.
Играчите на Башакшехир бяха подредени доста дефанзивно, но всяка контраатака носеше опасност. Тимът на Солскяер нямаше много идеи в атака, но Марсиал имаше възможност след половин час игра. Бившият играч на Юнайтед Рафаел блокира удара му.
В края на полувремето двата отбора си размениха по един гол. Първо турците поведоха с 2:0. Тюрюк открадна топката от Мата и напредна по лявото крило. Той потърси Ба, който отлично пропусна топката към непокрития Вишча и босненецът заби топката в мрежата. Две минути преди почивката Марсиал намали на 2:1. Французинът засече с глава прекрасно центриране на Шоу.
След почивката Манчестър Юнайтед имаше предимство, но без да създава положения. Домакините се дръпнаха още по-назад и успешно се справяха с безидейните опити на съперника да застраши вратата им. Една от малкото ситуации бе удар от фаул на Бруно Фернандеш, с който вратарят на турския тим се справи.
Халфовата линия на англичаните определено разочарова, а Солскяер се опита да промени нещо с пускането на Погба. В игра се появи и Едисон Кавани, но като цяло ситуацията на терена не се промени. В заключителните секунди Юнайтед бе близо до изравняване, но удар с глава на Магуайър бе изчистен от голлинията от Епуряну.
ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР - МАН ЮНАЙТЕД 2:1