Манчестър Сити продължава без грешка в ШЛ (видео)

Манчестър Сити записа трета поредна победа на сметката си в група "С" на Шампионската лига и продължава без грешка до момента. Възпитаниците на Джосеп Гуардиола записаха класически успех с 3:0 като домакин на Олимпиакос. Феран Торес в 12-ата, Габриел Жезус в 81-ата и Жоао Кансело в 90-ата минута вкараха трите попадения за "Гражданите".

Сити доминираше още от началото на срещата. В 8-ата минута Феран Торес стреля с глава, но покрай вратата. След това в 12-ата минута обаче испанецът откри резултата. Той получи чудесен извеждащ пас от Кевин Де Бройне и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 16-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Рияд Марез, но такава не бе отсъдена.

"Гражданите" продължиха да са по-активни и в 27-ата минута Рахим Стърлинг отправи далечен шут, който обчаче бе спасен от вратаря. В 31-ата минута и Торес стреля опасно, но отново Жозе Са бе на мястото си. Минута след това пък Стърлинг отбеляза гол, който не бе зачетен заради засада.

През втората част нещата не се промениха драстично. В 51-ата минута Фил Фодън за пореден път тества стража на гостите, който отново спаси.

В 55-ата минута Олимпиакос създаде една от малкото си възможности. Матийо Валбуена се освободи в пеналта, но отправи неточен изстрел.

Последваха пропуски на Де Бройне и Илкай Гюндоган, за да се стигне до 81-ата минута, когато Габриел Жезус напредна на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката под напречната греда за 2:0.

В 90-ата минута Жоао Кансело окончателно подпечата успеха на своя тим със страхотен шут от границата на наказателното поле за крайното 3:0.

Така Ман Сити събра актив от 9 точки и води в класирането в групата. Олимпиакос пък остава на 3-ата позиция с 3 точки до момента.