Скритите козове на Зидан донесоха успеха на Реал М над Интер (видео)

С победен гол на резервата Родриго в 80-ата минута Реал Мадрид надви Интер с 3:2 в един от най-интересните двубои от старта на Шампионската лига. Бразилецът реализира след пас на сънародника си Винисиус Жуниор, след като двамата се бяха появили като смени малко по-рано. Това е първа победа за “белите” в Група “В”, с което те вече имат 4 точки и могат да дишат по-спокойно. Тимът на Антонио Конте пък остава с 2 пункта и е последен. В другия мач от групата по-рано тази вечер Борусия (Мьонхенгладбах) размаза Шахтьор (Донецк) с 6:0 като гост и е лидер.

Реал направи силно първо полувреме, в което водеше с 2:0 след попадения на Карим Бензема (25') и Серхио Рамос (33'), за когото това беше гол №100 за клуба. Лаутаро Мартинес (35') обаче бързо намали, а след почивката италианците доминираха. Те изравниха чрез Иван Перишич (68'), а след това пропуснаха две много добри възможности, преди да бъдат "попарени" от изстрела на Винисиус. "Нерадзурите" удариха и греда още при 0:0. След три седмици двата тима ще спорят на "Сан Сиро".
За втори пореден двубой Еден Азар беше титуляр за Реал. Зинедин Зидан пак гласува доверие и на Марко Асенсио, но Лука Модрич стартира на пейката.
Италианците бяха без Ромелу Лукаку, който лекува травма. При това положението треньорът Антонио Конте пак беше принуден да заложи на Иван Перишич като нападател редом до Лаутаро Мартинес. Алекси Санчес и Кристиан Ериксен бяха сред резервите.
24 Реал Мадрид - Интер
"Белите" можеха да поведат още в 4-ата минута, когато Асенсио шутира с левия крак и топката отиваше под гредата, но Самир Ханданович спаси по отличен начин. Скоро след това и Федерико Валверде шутира опасно, но в аут.

После обаче дойде 10-ата минута, в рамките на която Интер изпусна два гола. Първо Николо Барела стреля с глава и топката се отби в напречната греда, а секунди по-късно Лаутаро за малко да потази целта, но Тибо Куртоа отрази.

В 14-ата минута Мартинес се освободи от Серхио Рамос и пусна пас към Артуро Видал, който в движение стреля много силно и опасно и Куртоа имаше шанс, че кълбото профуча от външната страна на вратата му.
Играта продължи да бъде двуостра с атаки и от двата тима. В 23-ата Карим Бензема отлично нагласи топката на Валверде, но той пак не уцели рамката.

Две минути след това Реал излезе напред в резултата. Бившият футболист на клуба Ашраф Хакими допусна груба грешка в опита си да подаде към свой играч, след като изведе Бензема сам срещу вратаря. Опитният французин не сгреши - 1:0 за "лос меренгес".

Попадението смути футболистите на Конте и в 33-ата Серхио Рамос покачи на 2:0 с глава след центриране от корнер.

Скоро обаче Интер се върна в двубоя. В 35-ата Барела намери атрактивно с пета Лаутаро, чийто шут този път спря в мрежата на Куртоа.
Изненадващо на фона на случилото се до момента последваха доста спокойни минути. Дори след разговорите с треньорите на полувремето не последва нищо интересно, като положения нямаше почти никакви.

След около час игра Зидан вкара младите Родриго и Винисиус с идеята да тормозят съперника с бързината си по крилата.
В 66-ата Лукас Васкес се размина с попадение за 3:1, след като шутира фронтално срещу Ханданович, но в аут.
Две минути по-късно Рафаел Варан не се усети да изтегли за засада и се оказа с Лаутаро и Перишич срещу себе си. Двамата играчи на Интер комбинираха, след което хърватинът насочи кълбото в мрежата за 2:2.
Интер дори пропусна да излезе напред в резултата в 75-ата минута. Тогава Ферлан Менди грешно насочи с глава към Лаутаро Мартинес, който стреля в далечния ъгъл, но топката за малко не намери целта.

Минута след това от сходна ситуации пропусна и Перишич.

Точен обаче се оказа резервата за Реал Родриго. В 80-ата минута младият бразилец получи подаване от своя сънародник Винисиус и не даде шанс на Ханданович - 3:2.

След това Реал Мадрид се прибра да се брани с всички сили. В добавеното време обаче Бензема изпусна да вкара за 4:2.