Борусия (М) изуми Европа с резултат срещу Шахтьор (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) шокира Европа, след като разгроми с изненадващото 6:0 Шахтьор (Донецк) като гост в Киев в среща от третия кръг на Група “В” на Шампионската лига, в която са още тимовете на Реал Мадрид и Интер. С този успех германският отбор събра 5 точки и е непобеден. В предишните си два мача украинците бяха сразили “лос бланкос” в Испания и бяха направили “хикс” с Интер, но тази вечер бяха пометени от развилнелия се състав на Борусия.

Гостите нанизаха четири попадения още до почивката и решиха всичко далеч пред края. В 8-ата минута Аласан Плеа засече центриране на Щефан Лайнер за 1:0. Девет минути по-късно далечен изстрел на Кристоф Крамер се отби в тялото на Валери Бондар и стана неспасяем за вратар - 0:2, като това беше записано като автогол.
В 26-ата Плеа покачи на 3:0 с далечен шут, който пак нямаше как да бъде спасен от стража на Шахтьор. Минута преди почивката Рами Бенсебаини също беше точен - за 4:0.
Домакините имаха една чиста възможност при 0:3, но Ян Зомер спаси.
Треньорът на Шахтьор Луис Кастро се опита да промени нещо с тройна смяна на полувремето, но ефект нямаше. Борусия продължи да бъде по-силният отбор и в 65-ата Ларс Щиндъл вкара за 5:0.
В 79-ата Плеа пак се разписа, но първоначално съдиите маркираха засада. ВАР обаче отчете, че такава не е имало и съответно французинът оформи своя хеттрик - 6:0.
В следващия кръг от надпреварата Шахтьор ще върне визитата на Борусия, като двубоят в Мьонхенгладбах ще е на 25 ноември.