Ботев (Враца) не показа милост срещу Етър (видео)

Ботев (Враца) прегази Етър и усложни още повече ситуацията за тима от Велико Търново. Врачани разбиха великотърновци с 5:1 в последен мач от 11-ия кръг в efbet Лига. Петър Атанасов (4) изведе домакините напред, а Юлиан Ненов (45) удвои. Отново Ненов (46) направи резултата класически в началото на второто полувреме. Димитър Буров (53) продължи головата фиеста, а в следващите минути врачани не показаха милост и Педро Лагоа (63) също се разписа във вратата на Христо Иванов. Свилен Щерев (67) пък отбеляза почетното попадение за домакините.

Врачани продължават със стабилното си представяне от началото на сезона и са в средата на класирането, като днешният успех изкачи тима на 7-ото място, на две точки зад шестия Арда (Кърджали). В Етър ситуацията е коренно различна. "Виолетовите" са на дъното в таблицата и са единственият отбор без победа.
Още в 4-ата минута на мача домакините от Враца поведоха в резултата. С първата си добра възможност врачани отбелязаха гол, а негов автор бе Петър Атанасов. Нападателят се възползва от много добро центриране на Димитър Буров от левия фланг, при което Атанасов трябваше единствено да постави крака си, за да засече.
В 23-ата минута Алдаир Ферейра проби, след което намери Милчо Ангелов на границата на наказателното поле. Нападателят шутира от движение, а Красимир Костов плонжира, за да парира удара по земя. Преслав Боруков беше най-съобразителен в наказателното поле и игра с отбитата топка, не не успя да отбележи.
В 30-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си, но удар на Юлиан Ненов срещна напречната греда. Крилото нямаше свой съотборник в наказателното поле, с когото да комбинира, заради което реши да шутира, а топката среща горната греда.
В последната минута на първото полувреме Ненов успя да се разпише, възползвайки се от груба грешка на Георги Купенов. Бранителят се засуети в центъра на терена, което позволи на Ненов да пресече неговото подаване към съотборник в лилаво. Така Ненов излезе очи в очи с Христов Иванов, преодоля стража на Етър и насочи в опразнената врата.
Дълбоко в добавеното време на първата част гостите от Велико Търново получиха правото да изпълнят дузпа. Милчо Ангелов беше връхлетян от стража Красимир Костов, което принуди главния съдия Драгомир Драганов да посочи бялата точка. Зад нея застана потърпевшият Ангелов, който шутира силно. Костов обаче изкупи вината си със страхотно спасяване, а при добавката Боруков пропусна да отбележи.
Второто полувреме започна повече от зле за Етър и тимът инкасира трети гол в своята врата. Нова грешка на Купенов беше наказана от Ненов. Бранителят пробва подаване в предни позиции, но вместо това пасът му беше пресечен от Петър Атанасов. Последва подаване в дълбочина към Ненов, който не сбърка, останал очи в очи с Христо Иванов.
Домакините продължиха с добрите си изяви в предни позиции и не спряха дотук с головете. В 53-ата минута Димитър Буров направи резултата 4:0. Той получи топката от Атанас Зехиров, след което се възползва от бавната намеса на Здравков Илиев. Последва мощен удар от Буров в близкия ляв ъгъл, при който Христо Иванов не беше подготвен и не успя да отрази.
Головете във вратата на Етър продължиха и този път Педро Лагоа попадна в прегръдките на своите съотборници. Центриране на Мартин Костадинов от левия фланг не намери никого в наказателното поле. На втора греда обаче Зехиров подаде към Педро Лагоа, а халфът засече с пета за 5:0.
В 67-ата минута Етър върна един гол чрез Свилен Щерев. При ситуацията за попадението топката достигна с голяма доза късмет в краката на Щерев. Иван Михайлов отклони кълбото с гръб към Щерев, а последният шутира от движение и отбеляза почетен гол за домакините.

Малко преди да бъде заменен, Венцислав Керчев получи червен картон след разправия с Христофор Хубчев. Вторият пък видя жълтия цвят.
В следващите минути до попадение не се стигна и Ботев се поздрави с ценни три точки. Тежка остава ситуацията в отбора на Етър, който продължава без успех от началото на сезона.