Херта прекъсна неприятна серия

Херта спечели първа точка след четири поредни загуби в Бундеслигата. Берлинчани завършиха наравно 1:1 в домакинството си на Волфсбург. И двата гола паднаха в началото на мача. Куня откри за домакините в шестата минута, а Баку изравни в 20-ата.

Домакините започнаха силно и рано стигнаха до гол. Въпреки че се подхлъзна, Куня успя да прати топката в мрежата. "Вълците", които бяха с напълно различна халфова линия в сравнение с последния си мач, отговориха подобаващо, натиснаха и стигнаха до изравняване. Баку отбеляза първия си гол за Волфсбург с мощен удар от 16 метра.
Херта отново пое инициативата след допуснатото попадение. Съдията отсъди дузпа в тяхна полза, но след разглеждане на ситуацията с ВАР решението бе променено. Тимът на Бруно Лабадия имаше предимство и в началото на второто полувреме.
В 57-ата минута на терена се появи взетият под наем от Арсенал Матео Гендузи, който се включи добре. С наближаването края на мача и двата отбора действаха все по-предпазливо и логично срещата завърши наравно.