Нюкасъл удари Евертън и остави Ливърпул на върха, Анчелоти извади Пикфорд от състава (видео)

Евертън, който доскоро бе лидер във временното класиране на Премиър лийг, допусна второ поредно поражение в шампионата, след като отстъпи с 1:2 на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Този резултат остави шампиона Ливърпул еднолично на върха в подреждането след седмия кръг, като тимът на Юрген Клоп има три точки повече от градски си съперник. Калъм Уилсън (56'-дузпа, 84') отбеляза две попадения за "свраките", а Доминик Калвърт-Люин вкара дежурния си гол за Евертън от началото на сезона. "Карамелите" обаче се разписаха чак в добавеното време и така записаха трети пореден мач без победа в Премиър лийг.

Голямата новина в състава на "карамелите" бе решението на Карло Анчелоти да остави английския титулярен страж Джордан Пикфорд на пейката за началото. Вместо него дебют в Премиър лийг направи Робин Олсен. Нилс Нкунку също дебютира във Висшата лига. Хамес Родригес и Шеймъс Коулмън пропуснаха двубоя заради травми, а Ричарлисон и Люка Дин - заради наказания. Джонджо Кени бе част от титулярния състав.
Евертън разочарова през първото полувреме. Гостите имаха сериозна доминация по отношение на контрола върху топката, но не успяха да създадат никаква работа на Карл Дарлоу. Единственото чисто положение преди почивката бе в актива на Нюкасъл. "Свраките" организираха много добра контраатака в 31-вата минута, когато Уилсън изведе Сен-Максимен сам срещу Олсен, но стражът на Евертън спаси.
В началото на втората част Сигурдсон пропусна една  възможност за Евертън, след като от десетина метра не успя да нацели добре топката.
В 54-тата минута Нюкасъл получи дузпа, след като Калъм Уилсън излезе пред Андре Гомеш в опита си да засече на близката греда центриране от корнер. Гомеш се оказа неподготвен и ритна отзад крака на нападателя на Нюкасъл. Уилсън изпълни добре 11-метровия наказателен удар за 1:0.
Четири минути след това Лонгстаф можеше да удвои с зистрел от 15-ина метра, но Олсен отново се намеси добре и изби. В 64-тата "карамелите" създадоха най-добрата си възможност до момента. Калвърт-Люин засече с глава прекрасно центриране на Сигурдсон, но прати топката право в ръцете на Дарлоу.
В 84-тата минута Калъм Уилсън направи 2:0. Фрейзър проби отляво, след което опита удар, който рикошира в крака на бранител и прехвърли Олсен, след което нападателят на Нюкасъл просто направи добавка буквално от голлинията.
В добавеното време Калвърт-Люин върна един гол след удар с глава, но това се оказа недостатъчно и доскорошния лидер трябваше да допусне второ поредно поражение.