Рожденик съсипа Астън Вила в зрелище със седем гола (видео)

Астън Вила допусна втора поредна загуба в Премиър лийг, след като бирмингамци бяха надиграни с 4:3 от Саутхамптън на "Вила Парк". Джеймс Уорд-Праус, който днес навършва 26 години, изигра блестящ двубой. Първо, в 20-ата минута, халфът асистира на Яник Вестергор за 0:1. Уорд-Праус центрира от фал, а датчанинът засече с глава. До почивката рожденикът на два пъти изпълни по перфектен начин своя специалитет - пряк свободен удар. В 33-тата и 45-ата минута Уорд-Праус прехвърли на два пъти стената от бранители на Астън Вила и не остави никакви шансове на Мартинес.

В самото начало автогол на Конса бе отменен след намесата на ВАР заради много тънка засада на Адамс.
Бирмингамци, които стартираха сезона с четири поредни победи, една от които бе гръмкото 7:2 срещу шампиона Ливърпул, не направиха нищо. През първото полувреме тимът на Дийн Смит не успя да нанесе нито един точен изстрел.
Вила започна малко по-добре втората част, но Алекс Маккарти на два пъти се намеси добре, спасявайки удари с глава на Трезеге и Грийлиш. В 58-ата минута Дани Ингс попари надеждите на домакините за нещо повече след чудесен изстрел от границата на наказателното поле. Четири минути след това Вила все пак върна едно попадение, след като Тайрън Мингс засече с глава центриране на Джак Грийлиш.
До края Маккарти спаси още три пъти след нови удари на Трезеге и Рос Баркли, а още едно попадение на Ингс бе отменено заради засада.
В добавеното време Оли Уоткинс направи 2:4 от дузпа, отсъдена за нарушение на Диало срещу Грийлиш. Самият Грийлиш пък оформи крайния резултат в 97-ата минута след удар по земя от границата на наказателното поле. Този път Маккарти не се намеси добре и позволи на топката да влезе в близкия до него ъгъл.
Успехът изпрати "светците" на трето място във временното класиране.