Гладбах не издържа срещу Реал, но надхитри Лайпциг

Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа загуба на РБ (Лайпциг) през сезона в Бундеслигата, с което остави Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) на върха. Срещата от шестия кръг между участниците в Шампионската лига завърши 1:0 след гол в 60-ата минута на Ханес Волф, който е преотстъпен точно от Лайпциг. Това изобщо е дебютен успех за Гладбах над този съперник в историята, като идва от шестия опит.

Двубоят на “Борусия Парк” дойде дни след тежките изпитания на тимовете срещу Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед. Срещата беше сравнително равностойна, като Лайпциг имаше повечето възможности, но пък домакините бяха по-съсредоточени и стигнаха до попадението на Волф. По-рано през второто полувреме Аласан Плеа пропиля друг отличен шанс за Борусия.
През идната седмица двата тима продължават битките и в Шампионската лига. Във вторник Гладбах гостува в Украйна на Шахтьор (Донецк), а в сряда Разенбалшпорт приема Пари Сен Жермен.