Тетевен отнесе Арда във втората осмица на Суперлигата

Волейболният отбор на Тетевен Волей записа първата си победа във втората осмица от Суперлигата ба България. Играчите на Петър Мечкаров не срещнаха проблем при успеха у дома над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:9, 25:16, 25:16) в единствения за сега мач от 1-ия кръг на втората осмица в елита.
Тетевенци бяха безапелационни в първия гейм и се откъснаха рано в резултата, спечелвайки го с разгромното 25:9. Във втората част "зелените" започнаха силно, след което Арда се доближи в резултата. Домакините обаче не позволиха обрат и постепенно увеличиха разликата, за да увеличат аванса си след 25:16. Двата тима тръгнаха равностойно в третата част, но след това волейболистите на Петър Мечкаров отново поеха инициативата и до края не я изпуснаха - ново 25:16 и 3:0 за Тетевен.
Най-полезен за Тетевен бе Мартин Боев с 13 точки (

5 аса!

, 3 блока, 46% ефективност в атака и 80% позитивно посрещане) за победата. А Стефан Иванов (3 аса и 43% ефективност в атака) и Руско Тонев (3 блока, 2 аса и 78% ефективност в атака) добавиха по 12 точки за успеха.
За Арда Манол Янев завърши със скромните 7 точки (1 блок, 25% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане).
ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:9, 25:16, 25:16)