Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Интер издрапа до домакинско реми срещу Парма (видео)

Интер и Парма завършиха наравно 2:2 на "Джузепе Меаца" в най-интересния двубой от днешната програма на 6-ия кръг в Серия "А". "Дуковете" поведоха с два гола на Жервиньо (46', 62'), но "нерадзурите" успяха да стигнат до ремито след попадения на Марсело Брозович (64') и Иван Перишич (90+2'). Така "Змията" продължава да няма домакинска победа над този съперник от април 2013 година насам, като оттогава насам последваха четири равенства и едно поражение. Също така тимът има само един успех в последните си шест мача във всички турнири, като за този период направи четири ремита и загуби градското дерби с Милан.

Новите имена в състава на Антонио Конте след нулевото реми с Шахтьор (Донецк) бяха цели шест. В защита се появявиха Андреа Ранокия и Александър Коларов, а в халфовата линия - Роберто Галярдини и Матео Дармиан. Малко по-напред играеше Кристиан Ериксен, а Иван Перишич си партнираше в атака с Лаутаро Мартинес. Гостите пък бяха разположени в 5-3-2 с Жервиньо и Андреас Корнелиус като нападатели.

Интересното е, че в последния момент се наложи четвъртият съдия Пичинини да ръководи мача, тъй като главният рефер Пайрето е получил мускулна травма. Още във втората минута Перишич излезе на добра позиция, но стреля над вратата. Малко след това Лаутаро също отправи удар, който обаче не беше проблем за Луиджи Сепе. Последва продължителен натиск на Интер, но без сериозни опасности пред противниковата врата. В 43-ата минута Ашраф Хакими пропусна да се разпише с глава.

Още в самото начало на втората част Ернани направи прехвърлящ пас към Жервиньо, който от въздуха прати топката в противниковата мрежа. В 52-ата минута Ранокия също се разписа, но неговото попадение не беше признато поради засада. Десет минути по-късно влезлият на почивката Роберто Инглезе пусна перфектен извеждащ пас за Жервиньо, който стреля покрай Самир Ханданович и отбеляза втория си гол в мача.
Само две минути след това обаче резервата Брозович върна интригата в мача. Неговият шут мина между краката на Ботонд Балог и завърши в мрежата на Сепе. В 67-ата Перишич имаше претенции за дузпа след борба за топката с Балог, но съдията отсъди само корнер. В 73-ата след центриране на корнер Ранокия стреля с глава от упор, но Сепе съумя да избие топката. Три минути по-късно Хакими също нанесе удар с глава, но топката отиде право в обятията на вратаря. В 82-ата резервата Артуро Видал също опита късмета си безуспешно. В 86-ата Брозович отправи далечен изстрел, излязъл в аут.
В добавеното време Коларов центрира от фаул, а Перишич с глава чукна топката, за да възстанови равенството. В последните секунди на мача Видал можеше да се превърне в герой за "нерадзурите", но ударът му с глава мина покрай вратата.
Интер е на петото място в класирането с 11 точки, отстъпвайки на Наполи и Сасуоло по голова разлика. Парма пък е 15-и с пет пункта в своя актив.

ИНТЕР - ПАРМА 2:2

0:1 Жервиньо (46')
0:2 Жервиньо (62')
1:2 Брозович (64')
2:2 Перишич (90+2')