Зиеш поведе Челси и прати Бърнли на дъното (видео)

Хаким Зиеш отбеляза първия си гол във Висшата лига в първия си мач като титуляр в английското първенство. Той даде тон на Челси, който стигна до победа с 3:0 при гостуването си на Бърнли. Лондончани изиграха силен мач и след голове на Зума и Вернер през второто полувреме стигнаха до убедителния успех.

"Сините" се изкачиха на четвърто място в класирането с актив от 12 точки. Бърнли пък се озова на дъното. Тимът на Шон Дайч е с една точка след първите си 6 мача.
Франк Лампард трябва да е останал доволен от видяното и изпраща една добра седмица. След две поредни нулеви равенства неговият тим спечели с 4:0 при гостуването на Краснодар в Шампионската лига и сега вкара нови три гола.
Атаката на лондончани определено бе във вихъра си. Зиеш се разписа във втори пореден мач. Бившият играч на Аякс откри резултата в 26-ата минута и се отчете с асистенция. Шест футболисти, привлечени през лятото, започнаха като титуляри. Вратарят Едуард Менди записа пети пореден мач без допуснат гол.
"Сините" се справиха с опита на Бърнли да се върне в мача в началото на второто полувреме и в 63-ата минута Зума удвои аванса им. Защитникът засече топката с глава след ъглов удар. Малко по-късно Зиеш изведе Вернер и той с отличен завършващ удар направи резултата 0:3. Влезлият като резерва Оливие Жиру също прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.