Ютубърът Icaka изпусна първото място в дербито на група Б

Популярният ютубър Христо Icaka Стефанов изпусна първото място в предварителна група Б на WINBET е-футбол лига след загуба в дербито срещу геймъра Цветомир Петров. Icaka, който участва в турнира с тима на Спартак (Пл), е известен с Ютуб видеа за играта ФИФА и поредици с българските отбори за PES. Общият му Ютуб канал с Павел Колев е следван от 425 000 абонати. До дербито с Цветомир Петров, който играе с Левски от 90-те години до днес, Icaka беше лидер във временното класиране на група Б, но в крайна сметка допусна загуба с 0:2 и изравняване по точки.

Така лидерската позиция беше поета от Петров, който има по-добра голова разлика и успех в директния двубой. Ключови за победата на геймъра се оказаха отличните спасявания на Михайлов на вратата. Първият му гол падна след отличен пас на Дембеле към Сираков, който отбеляза в 65-ата минута. Секунди преди изтичане на добавеното време в мача Йовов удвои резултата сините. И двамата участници в дербито на група Б продължават в следващата фаза на WINBET е-футбол лига.

Във втория телевизионен мач от снощи защитникът на Берое Георги Ангелов игра със своя тим срещу Робин Кунт с Литекс. Гостите от Ловеч откриха резултата след не добре изчистена топка пред вратата на съперника. Последва нова размяна на голове, след която Берое надделя с 4:3 в изключително оспорвания двубой. Така Ангелов продължава в следващата фаза, както и неговите колеги Боби Цонев (Левски) и Стефан Велев (Черно море).

В допълнителни баражи с участници от други групи ще трябва да играе младежкият национал Андреа Христов. Играчът на Славия се изправя срещу геймър, който играе с Черноморец Бургас, в два решаващи сблъсъка за класиране в следващата фаза на WINBET е-футбол лига.