100 години ски спорт в България

Уулвърхамптън надви Кристъл Палас и се изравни с лидерите (видео)

Уулвърхамптън постигна победа с 2:0 в домакинството си на Кристъл Палас от 7-ия кръг на Премиър лийг. "Вълците" сломиха своя съперник с две попадения през първото полувреме, дело на Райан Аит Нури в 18-ата и Даниел Поденс в 27-ата минута. Така играчите на Нуно Еспирито Санто излязоха на 3-ото място, като са с равни точки с лидерите Евертън и Ливърпул.

Кристъл Палас можеше пръв да открие резултата, но в 17-ата минута гол на Миши Батшуай не бе зачетен заради засада.

Само минута по-късно гол падна, но в другата врата. При едно центриране в наказателното поле топката не бе изчистена добре и стигна до Райан Аит Нури, който без забавяне стреля във вратата за 1:0.

В 25-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но изстрел на Леандер Дендонкер се отби от напречната греда.

Две минути по-късно резултатът все пак бе удвоен. След многоходова атака Раул Хименес центрира към Даниел Поденс, който отблизо чукна елегантно топката във вратата.

В 38-ата минута дойде доста спорна ситуация. Съдията Мартин Аткинсът даде дузпа за Кристъл Палас, но след разглеждане с ВАР смени решението си.

В 55-ата минута гостите отново имаха претенции за дузпа, но отново такава не бе отсъдена.

Домакините пък можеха да направят преднината си класическа в 67-ата минута, когато Поденс бе изведен в наказателното поле, освободи се, но ударът му бе до гредата.

В 83-ата минута Адама Траоре стреля отблизо, но вратарят спаси.

Гостите завършиха в намален състав, след като Лука Миливойевич бе изгонен в 86-ата минута за опасен фаул, като решението отново бе взето след намесата на ВАР.

С този успех Уулвърхамптън излезе временно на 3-ото място в класирането с 13 точки. Кристъл Палас пък се намира на 9-ото място с 10 точки.