Жалгирис и Фенербахче постигнаха важни победи в Евролига, Реал (Мадрид) надви Байерн

Шестият кръг на баскетболната мъжка Евролига беше открит с четири мача, като два от фаворитите - Жалгирис (Каунас, Литва) и турският Фенербахче, постигнаха ценни победи. ЦСКА (Москва) надигра испанския Валенсия, както и Реал (Мадрид) се наложи над Байерн (Мюнхен).

ЦСКА (Москва) се наложи над Валенсия с 84:75, като по този начин прекъсна серията си от две поредни поражения- у дома от АЛБА (Берлин) и като гост от Цървена звезда (Сърбия). Най-резултатен в техните редици се оказа гардът Майк Джеймс, който вкара 17 точки. За гостите от Валенсия, които инкасираха второ поражение общо в пет кръга, 15 точки наниза Никола Калинич.

На 6-и ноември ЦСКА ще гостува на гръцкия Панатинайкос, а към момента има три победи и три поражения.

Жалгирис Кауанс постигна пета победа в шест мача, след като се наложи с 83:74 над АСВЕЛ Вильорбан (Франция) и води в класирането.
Гостите от Литва изоставаха с 13 точки в края на втората четвърт, след като преднината на АСВЕЛ в първата част беше 10 точки. Но в края на първото полувреме защитата на Жалгирис помогна за обрата.
Мариус Григонис вкара 25 точки за победителите, Лукас Лекавичус добави 13, а Томас Уолкъп остана с 11, 7 борби и 7 асистенции. Това е и четвърта победа като гост за зелените от Каунас.
За отборът на АСВЕЛ това е едва трети мач от началото на сезона, а те не се играли от втория кръг насам заради няколко поредни случая на заразени с COVID-19. Те се бориха първото полувреме, но за нищо повече от трето поредно поражение. Шарл Кауди вкара 18 точки, Гюршон Ябуселе добави 17, а Давид Лити остана с 16.
Фенербахче се наложи над Макаби (Тел Авив) като гост със 75:65. Турците се изкачиха на 7-о място, точно над ЦСКА (Москва) с 3 победи и 3 поражения. Така жълто-сините от Босфора сложиха край и на серията си от три поредни поражения като гости. Али Мухамед беше лидер за победителите със 17 точки, Нандо ди Коло добави 13, а Джарел Еди- 11. Скоти Уилбекин отговори с 23 точки за домакините, а Анте Жичич добави 11 точки и 10 борби.
Реал (Мадрид) намери своята агресивна и ефективна атака и отнесе Байерн (Мюнхен) със 100:82. За Лос Бланкос това е втора победа от 6 мача, а Байерн остана на 3-ата позиция с 4/2.
Домакините вкараха 27 точки в първата четвърт и поддърлжаха преднината си почти в същите граници до края на срещата.
Джейси Керъл вкара 19 точки за Реал (Мадрид), Трей Томпкинс комбинира 16 точки със 7 рибаунда, Серхио Люл вкара три опита от тройката от четири, а иначе завърши мача с 14 точки. Уейд Бодуин отбеляза 18 за баварците.