Арсенал се справи с ирландци без да се напряга (видео)

Арсенал се справи със съпротивата на ирландския Дъндолк с два бързи гола в края на първото полувреме и един в началото на второто. Лондончани спечелиха с 3:0 домакинството си от група В на Лига Европа и с шест точки са на първо място. За тях следват два мача с норвежкия Мьолде, който също е с пълен актив от точки след първите два кръга.

Отборът на Микел Артета имаше проблеми да преодолее защитата на Дъндолк в мач, в който наставникът даде възможност на някои играчи, които рядко попадат в състава. Исландският вратар Рунар Рунарсон направи дебют, след като бе привлечен през лятото от Дижон. Шкодран Мустафи пък бе титуляр за първи път от юли.

"Артилеристите" имаха нужда от 33 минути, за да стигнат до точен удар в очертанията на вратата. Девет минути по-късно те поведоха с попадение на Нкетиа, който бе най-съобразителен в наказателното поле. 125 секунди след гола Арсенал стигна до втори, а този път голмайстор бе Джо Уилок. В самото начало на втората част Пепе с много хубав удар направи резултата 3:0.