Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Цървена звезда вкара пет на Слован (Либерец) (видео)

Цървена звезда записа разгромна победа с 5:1 над Слован (Либерец) във втория си мач от група "L" на Лига Европа. Сърбите тотално надиграха своя съперник и записаха първи три точки в актива си.

Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато една лошо изчистена топка стигна до Родич, който от воле я насочи към Ел Фарду Мохамед, който с глава вкара за 1:0.

В 22-ата минута Мохамед удвои преднината на своя тим, след като Иванич напредна до аутлинията и върна към нападателя, който от движение насочи топката във вратата.

Слован за кратко се върна в мача в 41-ата минута, когато Матушек вкара фантастичен гол с далечен удар.

В началото на втората част Звезда се развихри и заби още три гола. Първо в 50-ата минута Мохамед с пета подаде на гаич, който с диагонален удар бе точен за 3:1.

В 67-ата минута Катай направи самостоятелен пробив, преминавайки половината терен, нахлу в пеналта и стреля във вратата за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Фалчинели с глава след центриране от корнер в 70-ата минута.

Така Цървена звезда вече има 3 точки в актива си и излезе на 2-ото място във временното класиране в групата. Слован е със същия актив, но вече на 3-ата позиция.