Трети пореден успех за Берое в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи босненки

Берое надделя над домакина Цинкарна Целье с 61:50 (16:11, 11:13, 18:14, 16:12) в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. С третата си поредна победа в надпреварата българките запазиха първото място във временното класиране с пълен актив от 6 точки.

Двубоят започна равностойно, но след серия от 8 безответни точки старозагорки дръпнаха с 14:6 в края на първата четвърт. Във втората българките увеличиха аванса си до 27:13, но в последствие не успяха да вкарат кош малко повече от пет минути и Цинкарна намали изоставането си до 24:27 на почивката.
Словенките дори успяха да изравнят при 28:28 в началото на третата част, но скоро Берое отново взе аванс при 37:31 и поддържаше разлика от 5-7 точки. Три минути и половина след началото на последната четвърт старозагорки вече водеха с 55:42 и до края контролираха мача.

Гергана Иванова беше най-резултатна за успеха на Берое с 18 точки, а 13 точки добави Жаклин Златанова. Леа Дебеляк и Блажа Чех вкараха по 10 точки за тима от Целье.