Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Манчестър Сити без никакви проблеми взе първа победа във Франция (видео)

Отборът на Манчестър Сити победи безпроблемно с 3:0 като гост Олимпик Марсилия, като по този начин продължи със стопроцентов актив в Група С на Шампионската лига и същевременно постигна първия си успех изобщо на френска земя. Феран Торес (18'), Илкай Гюндоган (75') и Рахийм Стърлинг (81') се разписаха за "гражданите", които имат шест точки и голова разлика 6:1 след първите си две срещи в групата. Марсилия остава на дъното без никакъв актив, след като допусна втора поредна загуба и общо 11-о поредно поражение в турнира.

Аймерик Лапорт се завърна в центъра на защитата на "гражданите", където си партнираше с Рубен Диаш. Кевин Де Бройне също започна, след като се възстанови от травмата си. Фил Фодън, Феран Торес и Рахийм Стърлинг оформиха нападателното трио на гостите. Зинченко също бе титуляр, а Серхио Агуеро пропусна двубоя заради контузия.
Флориан Товен и Неманя Радонич стартира за ОМ. Димитри Пайе и Дарио Бенедето останаха на пейката за началото.
Сити започна много по-добре. В 18-ата минута Феран Торес откри резултата след подарък от отбраната на Марсилия. Чалета-Цар пропусна да овладее подаване на Ронжие. Топката стигна до Де Бройне, който пусна по земя отдясно към Торес. Последният засече отблизо, за да отбележи втория си гол във втория си мач в Шампионската лига с екипа на Ман Сити.

В 35-ата минута Зинченко нямаше късмет да удвои, след като ударът му срещна дясната греда.
20 минути след началото на втората част гредата спря и домакините. Товен отправи изстрел от 30-ина метра, a Едерсон не прецени добре ситуацията, протегна ръка, след което топката срещна гредата и излезе в корнер.
В 61-вата минута Де Бройне изведе Стърлинг отдясно. Крилото влезе е наказателното поле и стреля, но Амави се намеси блестящо и блокира. Десетина минути след това и Гюндоган пропусна добра възможност.
В 76-ата минута логичното се случи и Сити стигна до втори гол. Стърлинг свали с глава добро центриране на Фодън отляво, топката се озова на пътя на Гюндоган, който стреля с левия крак покрай Манданда. Пет минути след това самият Стърлинг се разписа, след като засече отблизо прекрасно центриране на Де Бройне.