Лудогорец 2 потрепери, но се наложи убедително над Септември (Симитли)

Пирин превзе Добрич за нова победа

Дубалът на Лудогорец постигна обрат и се наложи с 4:1 над Септември (Симитли) в мач от 11-ия кръг на Втора лига, игран на стадион "Гнездо на орли". Герой за домакините се превърна Димитър Митков, който реализира две от попадения (24' и 46'), а по още едно добавиха Илкер Будинов (47') и Георги Чукалов (86'). Точен за гостите бе Китан Василев, който откри резултата в 12-ата минута.
Светльо Диков прати Локо (Сф) на върха
Именно и това бе първата голова ситуация в мача, от която гостите се възползваха. Само 5 минути по-късно обаче разградчани можеха да изравнят, след като Митков отправи удар, но топката удари гредата. В 24-ата минута обаче все пак Лудогорец изравни, като именно Димитър Митков бе точен.

В 41-ата минута директен червен картон си изкара футболистът на гостите Николай Стоилков, което наклони везните в полза на домакините. Така се стигна до края на първото полувреме, когато отново Митков бе точен и успя да изведе "орлите" напред.

В самото начало на второто полувреме Илкер Будинов също записа името си сред голмайсторите, а няколко минути преди края и влезлият като резерва Георги Чукалов бе точен.

С тази своя победа Лудогорец 2 заема 5-ата позиция в класирането, като има и мач по-малко от 3-ия Пирин (Благоевград). Септември (Симитли) от своя страна не успя да задържи добрата си форма, след като се наложи с 2:0 над Созопол в миналия кръг. В момента отборът се намира на седмото място с актив от 15 точки.