Реал Сосиедад отново поведе колоната след поредна гръмка победа (видео)

Реал Сосиедад отново си върна първото място във временното класиране в Ла Лига на Испания. Баските записаха трета поредна гръмка победа, като този път се разправиха с Уеска с 4:1 в домакинство си от 7-ия кръг. Така в последните си три мача възптаниците на Иманьол Алгуасил са с впечатляваща голова разлика от 10:1 в своя полза.

Домакините поведоха в 35-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на защитник в наказателното поле. Микел Оярсабал стреля от бялата точка и бе точен за 1:0.

Уеска обаче изравни в началото на втората част. В 47-ата минута Хави Галан центрира за Рафа Мир, кото с глава порази вратата за 1:1.

Реал обаче бързо се окопити и в 54-ата минута си върна преднината. Андони Горосбел прати топката в близост до вратата, където Оярсабал с глава вкара за 2:1.

В 69-ата минута домакините организираха многоходова атака, а Кристиан Порту вкара от малък ъгъл за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Александър Исак в 75-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната на съперника, напредна и с шут по земя прати топката в мрежата.

В края гостите можеха да направят загубата си по-почетна, но гол на Серхио Гомес не бе зачетен заради засада.

Така Реал Сосиедад събра актив от 14 точки и отново е лидер в таблицата. Уеска пък остава на 17-ата позиция в таблицата с 5 спечелени точки досега.