Специя изпусна победата срещу Парма в края (видео)

Отборите на Парма и Специя завършиха наравно 2:2 на "Енио Тардини" в двубой от петия кръг на Серия "А". Родният нападател Андрей Гълъбинов не игра за новаците поради контузия.

Двата тима отбелязаха три гола в рамките на едва седем минути. Юлиан Шабот откри резултата за гостите в 28-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер. Само три минути по-късно Кевин Агудело удвои техния аванс. В 34-ата Рикардо Галиоло намали изоставането на "дуковете" с добавка след избит удар. Техният съперник, който през второто полувреме нацели две греди, се виждаше победител, когато в добавеното време беше отсъдена дузпа за домакините. Тя беше реализирана от Юрай Куцка, който по този начин осигури равенството в мача.

Така Специя са 13-и в класирането с актив от пет точки, а с една по-малко Парма се намира на 16-ата позиция.