Сам Лоус оглави класирането в Moto2 с победа в ГП на Теруел

Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS) спечели Гран При на Теруел в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта и оглави генералното класиране. Британесът е с актив от 178 точки и води със седем пред Енеа Бастианини (Italtrans Racing Team), който завърши на трето място зад Фабио Ди Джанантонио (Lightech Speed Up).

За Лоус това бе трета поредна победа, с която той стана първият британец с три поредни успеха в средния клас на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта от Фил Рийд през далечната 1961 година. За разлика от победите му в Гран При на Франция и Гран При на Арагон, където Лоус се възползва от падания на лидерите в последните обиколки, днес нямаше кой да го спре във второто поредно състезание на „Моторланд Арагон“, след като той потегли от първата позиция и бе недостижим за своите съперници. На карирания флаг преднината на бившия пилот от MotoGP бе 8.425 секунди пред Ди Джанантонио.

Бившият водач в генералното класиране Лука Марини (SKY VR46 Racing Team) завърши едва 11-ти днес, като по този начин приключи серия от три поредни слаби класирания. Преди днешния ден, братът на Валентино Роси записа едно 17-то място и отпадане в двете предходни надпревари на „Льо Ман“ и „Моторланд Арагон“. Заради тези се три слаби класирания италианецът се смъкна до трето място в битката за световната титла с пасив от 23 пункта спрямо Лоус.

До края на сезона в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта остават три състезания, като първото от тях ще е за Гран При на Европа на пистата „Рикардо Тормо“ след две седмици.