Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Марсилия с труден успех под дъжда в Лориен

Марсилия стигна до успех с 1:0 при гостуването на Лориен и се изкачи на четвърто място в класирането. Тимът на Андре Вияш-Боаш записа втора поредна победа и пети пореден мач без загуба в първенството.

Гостите успяха да се справят с трудните климатични условия и дъжда в Лориен, както и с атаките на съперника. В отсъствието на наказания Дмитри Пайе Марсилия разчиташе основно на Флориан Товен.

Той нямаше късмет да се разпише на няколко пъти, но центрира за единственото попадение в мача в 54-ата минута, дело на аржентинеца Леонардо Балерди. Товен изработи и великолепна ситуация за Бенедето малко по-късно, но нападателят я пропусна.

Лориен има за какво да съжалява, тъй като бе по-добрият отбор през второто полувреме. Домакините нямаха късмет пред гола, а и на няколко пъти Манданда се намеси отлично.