Унион и Фрайбург продължиха да вървят ръка за ръка

Унион и Фрайбург имаха идентично начало на сезона и най-логичният резултат от двубоя помежду им бе равенство. Срещата в Берлин завърши 1:1. Столичани трябва да съжаляват повече за изпуснатите три точки, след като имаха предимство, особено през първото полувреме.

Тимът на Урс Фишер започна по-силно и вратарят на Фрайбург Флориан Мюлер трябваше да се намесва на няколко пъти. В повечето случаи ударите на домакините обаче не бяха точни.

Гостите се възползваха от една от редките си възможности през първата част и в 34-ата минута те поведоха след попадение на Винченцо Грифо. Унион веднага отговори и секунди по-късно резултатът бе изравнен с гол на Роберт Андрих.

Фрайбург имаше предимство до края на първата част, но домакините отново взеха инициативата в началото на второто полувреме. Гостите имаха своите шансове по-късно, но и двата отбора се задоволиха с по една точка.