Хофе пречупи Звезда, играч избяга към родилното по средата на мача (видео)

На своя стадион Хофенхайм се наложи с 2:0 над Цървена звезда в дуел от първия кръг на Лига Европа и взе добра преднина в битката в Група “L”, в която са още съставите на Гент и Слован (Либерец). Германският отбор беше с класа над своя съперник, но трябваше да трепери до последната минута, когато стигна до успокоителния втори гол чрез Мунас Дабур. Преди това в 64-ата Кристоф Баумгартнер беше точен за 1:0.

Първото попадение на Хофе предизвика бурно недоволство у треньора на сърбите Деян Станкович, който претендираше за нарушение в полза на неговия тим секунди по-рано. Главният съдия му показа жълт картон, но бившият играч на Интер продължи да го напада словесно, заради което веднага последва второ официално предупреждение и отстраняване.

Срещата ще бъде запомнена и с куриозната ситуация, при която Флориан Грилитч от състава на домакините си тръгна на полувремето, защото жена му започнала да ражда.

Слован надви Гент с 1:0 в другия друбой от групата.