Локо (Москва) не се даде на "червените бикове" (видео)

РБ Залцбург и Локомотив (Москва) не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия мач от Група "А" на Шампионската лига. Двубоят, който се игра пред 3000 зрители, бе доста открит. Гостите поведоха с гол на Едер (19'), но "червените бикове" стигнаха до пълен обрат чрез Доминик Собослай (45') и Златко Янузович (50'). Виталий Лисакович обаче донесе точката на руския тим 1/4 час преди края. По-късно е другият двубой от групата, в който един срещу друг се изправят носителят на трофея Байерн (Мюнехн) и Атлетико Мадрид.

Койта и Дака стартираха в атака за домакините. Доминик Собослай и Енок Мвепу действаха по-крилата,а Окугава и Кристенсен останаха на пейката.
Московчани също излязоха в схема 4-4-2 с Едер и Фьодор Смолов в атака. Поляците Гжегож Криховяк и Мачей Рибус също стартираха, а ветеранът Ведран Чорлука зае мястото си в центъра на защитата. За Луиш остана на скамейката за началото.
Гостите започнаха по-добре. Още в шестата минута Миранчук получи подаване в наказателното поле и стреля ниско към далечната греда, но Станкович реагира добре и спаси. Домакините отговориха с изстрел на Собослай, но тук Гилереме не остана длъжен и също изби.
В 18-ата минута Живоглядов пропусна добра възможност, след като стреля с глава над вратата, но минута след това Локо поведе. Живоглядов отклони с глава центриране от корнер, като изпрати топката назад към Едер, който много добре насочи кълбото към ъгъла - 0:1.
Ред Бул можеше много бързо да изравни. В 23-тата минута Дака излезе очи в очи с Гилерме, но не успя да го преодолее. Домакините все пак наваксаха изоставането си в самия края на първата част, когато Доминик Собослай отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, след който топката рикошира в напречната греда и влезе във вратата на гостите за 1:1.
РБ Залцбург стигна до пълен обрат в 52-рата минута, когато Златко Янузович стреля по земя от границата на наказателното поле и прати топката до лявата греда. Малко след това Койта пропусна още една възможност за домакините.
1/4 час преди края равенството отново бе възстановено, след като Виталий Лисакович засече с глава на далечната греда центриране на Живоглядов. Топката бе пратена в близкия ъгъл, но Станкович не се намеси добре и въпреки че я докосна, допусна тя да влезе във вратата му.