Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Челси и Севиля опитаха, но не си вкараха гол (видео)

Отборите на Челси и Севиля направиха нулево равенство в първия си мач от група "Е" на Шампионската лига. Гостите имаха повече голови положения, но не успяха да преодолеят новия вратар на лондончани Едуард Менди. Челси също можеше да стигне до трите точки, но на фона на играта Франк Лампард трябва да е доволен от равенството.

Като цяло съперниците отправиха малко удари към вратите. Севиля владееше топката в по-голяма част от мача, но за разлика от много други случаи, този път Челси показа стабилност в дефанзивен план.

През лятото Челси направи мащабна селекция, според мнозина - най-добрата в Европа. Двете звездни попълнения от Бундеслигата Тимо Вернер и Кай Хавертц постепенно започват да разкриват възможностите си и през уикенда вкараха и трите гола в домакинството на Саутхамптън, но "сините" по наивен начин изпуснаха победата.
За двубоя днес  Лампард не можеше да използва наказания Маркос Алонсо. Едуард Менди обаче се възстанови и застана на вратата. В центъра на защитата започнаха Тиаго Силва и Курт Зума, а Кристиан Пулишич, Кай Хаввертц и Мейсън Маунт помагаха на изнесения в предни позиции Тимо Вернер.
Севиля за пореден сезон се раздели с много от ключовите фигури, но намери достойни техни заместници. Отборът на Юлен Лопетеги затрудни максимално Байерн (Мюнхен) в спора за Суперкупата на Европа, а стартира силно и в Ла Лига, но преди няколко дни допусна изненадваща загуба от Гранада (0:1), която бе първа за тима в редовното време от февруари насам.
В групата на севилци го нямаше централният защитник Жул Конде, който е заразен с COVID-19. Лопетеги гласува доверие в така на триото Люк де Йонг, Лукас Окампос и Сусо, а тримата в средата на терена бяха Иван Ракитич, Фернандо и Неманя Гудел.
Преди 13 години Севиля дебютира в груповата фаза на Шампионската лига именно в Лондон, но срещу Арсенал. Тогава андалусийци отстъпиха с 0:3, а в състава им беше Хесус Навас, който игра и днес.
Челси стартира със самочувствие и опит за дълбока преса, но много бързо Севиля взе надмощие в централната зона. Тиаго Силва компенсира липсата на бързина с добро позициониране в няколко ситуации, които вещаеха проблеми за Менди.
В 18-ата минута Гудел отправи нелош удар с глава, но вратарят на Челси се намеси стабилно. Това беше период на доминация на севилци, които бързо отнемаха топката и се впусакаха в предни позиции. Домакините пък търсеха с извеждащи подавания Тимо Вернер, но германецът беше добре пазен от бранителите в бяло.
В 31-ата минута Ясин Буну отрази удар на Вернер, а след това Севиля се разгърна за контраатака, но Ракитич не подаде добре на Окампос. Лошата новина за гостите беше контузията на централния защитник Серхи Гомес, който отстъпи мястото си на Жоан Жордан, а Фернандо се върна по-назад.
В края на полувремето пред испанския тим се откри нов шанс да излезе напред. Маркос Акуня свърши отлична работа по левия фланг, но ударът на Сусо не затрудни Едуард Менди. После пък Вернер не завършо добре атака, преминала през Хавертц и Пулишич.
Втората част премина по-различно. Вече Челси беше отборът, който нападаше по-смело и отправяше удари към противниковата врата. Курт Зума остана напълно непокрит след центриране от корнер, но прати топката право в Буну. Не след дълго и Вернер опита да изненада стража на Севиля, а гостите не успяваха да контролират средата на терена по начина, по който го правеха преди почивката.
Лопетеги смени Сусо с Оливер Торес, а Хаким Зиеш влезе вместо Мейсън Маунт за Челси. В 63-ата минута Жоржиньо подаде хитро към Вернер, но той не успя да финтира Диего Карлош. В последната четвърт от мача никой от съперниците не пожела да рискува. Направените смени не помогнаха за промяна на статуквото и логично до гол не се стигна.
В другия мач от групата Рен и Краснодар направиха 1:1. Във втория кръг Челси ще гостува в Русия, а Севиля ще е домакин на Рен.