Притеснителна новина от Англия, която пряко засяга българските отбори в Европа

Притеснителна новина от Англия, която пряко засяга българските отбори в Европа

Наградните фондове в Шампионска лига и Лига Европа ще бъдат намалени за следващите пет сезона като част от мерките на УЕФА за преодоляване на финансовата криза във футбола, породена от пандемията от коронавирус, съобщи "Таймс".

УЕФА е информирала националните федерации за загуби в размер на 514 милиона паунда заради редуциране на приходите от телевизионни права и рекламни договори вследствие на забавянето на мачовете от фазата на елиминациите в евротурнирите през миналия сезон.

Двата турнира бяха спрени през март заради пандемията, която предизвика хаос в спортните календари.
След подновяване на сезона през август мачовете от евротурнирите се играха при закрити врата, в един мач и на неутрални терени, което значително понижи приходите.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от БГ Футбол

Виж всички