Джере спечели титлата в Сардиния

Сърбинът Ласло Джере спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове на ATP на остров Сардиния в Италия с награден фонд 271 345 евро.
Тази надпревара е една от четири нови, който бяха добавени към календара на ATP за остатъка от 2020 година, прекъснат за няколко месеца заради пандемията от коронавирус.

На финала Джере победи представителя на домакините Марко Чекинато със 7:6(3), 7:5 за 2:16 часа и завоюва втори трофей в кариерата си след 2019 година в Рио де Жанейро.
В първият сет двамата си размениха по един пробив, но в тайбрека сърбинът спечели със 7:3.
Във втората част двамата взеха подаването на съперника по два пъти до 3:3, след което Джере проби за 7:5 и затвори двубоя с четвъртия си мачбол.
25-годишният Джере е третият сърбин, който печели титла от АТР за година след Новак Джокович (4) и Миомир Кецманович (1).