Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Бивши звезди от efbet Лига блестят в Казахстан (видео)

Познати чужденци в родния футбол имаха ключови изяви за отборите си във вчерашните мачове от първенството на Казахстан. Бившият халф на Берое Педро Еуженио вкара гол за Жетису, а отборът му поведе с 2:0 срещу фаворита за титлата Кайрат, но допусна обрат с 2:4.

Мартин Тошев не игра за домакините, а Еуженио откри резулатата в 7-ата минута. След това Гафуржан Суюмбаев си заби автогол, но до почивката гостите намалиха, а през второто полувреме изцяло доминираха и вече имат преднина от 11 точки пред Астана и Ордабаси.
Миналият през Ботев (Пловдив) и Лудогорец Жоао Пауло вкара единствения гол за победата на Ордабаси с 1:0 над Шахтьор (Караганди). Бразилецът беше точен в 74-ата минута, четвърт час след като се появи от пейката. Като резерви за гостите влязоха и други двама футболисти, познати у нас - Мей Махлангу и Рубен Бригидо.

В събота Кайсар на Стойчо Младенов направи 2:2 при визитата си на Тараз, а Окжетпес на Пламен Димов победи с 2:1 Кизилжар.