Японската сензация от Ростов отново вкара (видео)

Ростов излезе на 5-о място в Премиер лигата на Русия след домакинска победа с 3:0 над Ахмат. Японецът Кенто Хашимото откри резултата в 24-ата минута, а в самия край на мача Роман Ерьоменко и Данил Глебов довършиха гостите. Червен картон получи Антон Швец от Ахмат в 78-ата минута, а при 0:1 Георгий Мелкадзе пропусна дузпа.

Ростов доминираше през почти целия двубой, а Ахмат много рядко поглеждаше към вратата, пазена от Сергей Песяков. Първите положения за гол се откриха пред Дмитрий Полоз и Максим Осипенко, но и двамата пропуснаха. Ахмат пък можеше да поведе в 23-ата минута, но Песяков спаси удара на Евгений Харин. Секунди по-късно Хасимото откри с глава в полза на Ростов. Това беше пети гол от началото на сезона за халфа на "жълтите", а статистиката сочеше, че когато той се разпише, отборът му винаги побеждава.

В 38-ата минута Глебов спря топката с ръка след удар на Харин. Ситуацията беше преразгледана с ВАР и реферът Алексей Матюнин посочи бялата точка. Песяков обаче отрази удара на Мелкадзе.
В началото на второто полувреме Ростов успокои темпото и контролираше събитията в средата на терена. В 77-ата минута Швец удари с лакът Глебов и получи директен червен картон, което до голяма степен отчая гостите.
Във втората минута на добавеното време Ерьоменко вкара за 2:0 след подаване на Артур Сохиев, а до края остана време и за Данил Хлебов да се разпише.
Ростовчани събраха 20 точки и са на 4 зад водачите Зенит и Спартак (Москва). Ахмат е на 10-о място с 14 точки.