Серхио Родригес наказа Реал Мадрид (видео)

Отборът на Олимпия (Милано) постигна трета победа в първите си четири мача в редовния сезон на баскетболната Евролига. Този път играчите на старши треньора Еторе Месина се справиха с 10-кратния носител на трофея от най-силния турнир в Европа - Реал Мадрид, осъществявайки пълен обрат след почивката за крайното 78:70 (10:19, 21:23, 23:13, 24:15) на своя територия.

Чрез успеха Олимпия застава на шестата позиция в подреждането с баланс от 3 побeди и 1 загуба, а “белите” продължават кошмарния си старт и в момента се намират на 15-а позиция със само една победа и цели три поражения.

Гардът на домакините Серхио Родригес наказа бившия си отбор. Испанският стрелец, който прекара шест години в Реал Мадрид между 2010-а и 2016-а, вдъхнови съотборниците си за обрат през втората част на мача и завърши срещата с 25 точки, 4 борби и 7 асистенции, оформяйки коефициент на полезно действие от 37. Бившият играч на Баскония Шавон Шилдс също изигра страхотен двубой, приключвайки с 19 точки и 7 борби.Sergio Rodriguez - AX Armani Exchange Milan - EB20За Реал Трей Томпкинс вкара 15 точки и взе 4 борби, а Алберто Абалде наниза 14 пункта за 14 минути игрово време.

На 22 октомври Олимпия гостува на Зенит в Санкт Петербург от 20:00, а ден по-късно Реал Мадрид пътува към Каталуния, за да се изправи срещу Барселона в първото Ел Класико на европейската сцена за настоящия сезон.