Люксембург излезе начело в групата си в Лигата на нациите

Отборът на Люксембург постигна трета победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите, след като надви с 2:1 като гост Черна гора в двубой от Група 1 на Лига С. Срещата се изигра на стадиона в Подгорица, като домакините стигнаха първи до попадение. Негов автор стана Игор Иванович в 34-ата минута, а асистент стана Стеван Йоветич.

Авансът на домакините се запази до 42-ата минута, когато равенството беше възстановене от Едвин Муратович. В самия край на мача Даниел Синани донесе успеха на Люксембург. В добавеното време се стигна до напрежение, като реферът от Германия показа три червени картона - два за черногорците и един за гостите.

В другите две срещи, играни тази вечер, Фарьорските острови победиха с 2:0 Андора в двубой от група 1 на Лига С, и излязоха начело с 10 точки. Лихтенщайн и Сан Марино пък завършиха 0:0 в среща от група 2 на Лига D. Лидер в групата е Гибралтар с 6 точки.