Украйна шокира Испания и се завърна в играта (видео)

Отборът на Украйна победи сензационно Испания с 1:0 в един от водещите мачове от днешната програма на Лигата на нациите. Голът в двубоя от група 4 на Лига А,който се изигра в Киев, отбеляза резервата Виктор Циганков в 76-ата минута. Така  украинците, които излязоха на терена в неоптимален състав, получиха отмъщение за загубата с 0:4 от "Ла фурия роха" и нанесоха първа загуба на испанците, които бяха в серия от 14 мача без поражение. Победата беше и първа за Украйна срещу Испания в историята на сблъсъците между двата тима. В другия мач от групата Германия и Швейцария завършиха 3:3.

В последния си мач на 10 октомври Испания победи Швейцария с 1:0, докато украинците записаха загуба с 1:2 от Германия.
Двубоят предложи доста атрактивна игра от първата минута. Испанците взеха инициативата в началото, а първата възможност за Украйна дойде едва в осмата минута. В 12-ата минута Родриго отправи удар, който беше отразен от Бущан. Три минути по-късно украинският страж отново показа класа. Младокът Ансу Фати беше доста активен в тези минути, като тормозеше неуморимо украинската отбрана. Капитанът на иберийците Серхио Рамос пробва мерника си от фаул, но не затрудни стража на домакините. В крайна сметка двата тима се оттеглиха без попадение след първите 45 минути.

Втората част започна с отличен шанс пред домакините, но Зубков не успя да насочи топката в мрежата. Освен това пък беше вдигната и засада. В 52-ата минута украинците пробиха по левия фланг, Ярмоленко получи топката от Яремчук, но претенциите за дузпа на домакините не бяха удовлетворени. Испанците отговориха с няколко положение, но Бущан показа солидна класа. Така се стигна до 76-ата минута. След атака, тръгнала от вратаря Бущан, топката попадна у резервата Циганков, който напредна към наказателното поле и с удар с десния крак направи Де Хеа безпомощен за 1:0.

До края испанците натиснаха, но отбраната на Украйна се справи, а Бущан отново демонстрира класа. В крайна сметка резултатът остана непроменен и така украинците записаха първи успех над Испания напук на проблемите с контузиите и заразените с коронавирус, които поставиха селекционера Андрий Шевченко в доста затруднена ситуация.

С успеха Украйна събра 6 точки и се изравни с Германия, докато лидер остана Испания със 7. На дъното е Швейцария с 2. В следващия кръг на 14 ноември Украйна гостува на Германия, докато Испания се изправя срещу Швейцария.

Украйна - Испания 1:0

1:0 - Циганков 76
Украйна: Бущан, Караваев, Забарний, Миколенко, Собол, Сидорчук, Макаренко, Шапаренко, Ярмоленко, Яремчук, Зубков.
Испания: Де Хеа, Регийон, Пау Торес, Рамос, Навас, Каналес, Родри, Мерино, Траоре, Фати, Родриго.