Ботев (Луковит) с 4 контроли преди старта на Суперлигата

Отборът на Ботев (Луковит), който се завръща в Суперлигата след няколкогодишно отсъствие, изигра четири контроли преди старта на новия сезон. В две от тях луковитци записаха победи, в другите две завършиха наравно със съперника.

В първата проверка волейболистите на Пламен Тодоров се наложиха над Тетевен Волей като домакини, във втората двата тима приключиха при резултат 2:2.

След това Ботев записа категоричен успех над Раковски (Севлиево) с 5:0 гейма. Изиграна бе и последна контрола в Тетевен, като тимовете отново бяха равностойни (2:2 гейма).

Планирани са били и контроли с Пирин (Разлог) и Дунав (Русе), но са се провалили.

Отборът от Луковит няма нови попълнения, не е изключено до затварянето на трансферния прозорец все пак да има нов играч. Клубът има подкрепата на общината за новия сезон в елита.

От един месец се правят ремонти на залата, за да придобие още по-добър вид преди началото на първенството. "С подкрепата на спонсори правихме ремонт на покрива, също така и обновихме отоплението. Стараем се да направим спортното съоръжение комфортно за Суперлигата", каза за BGvolleyball.com президентът Теодор Чипилов.

Както вече писахме, надпреварата от група 4 в Монтана, в която ще играят волейболистите от Луковит, заедно с домакините, Марек и Славия, ще се проведе между 19 и 21 октомври заради случаите на коронавирус в клуба от Северозапада.

"Ботев ще се бори във всеки мач, независимо срещу кой съперник се изправя. Целта е да покажем добър волейбол и да радваме феновете и местната общественост", заявиха от клуба.