Завърши европейският шампионат по мотоциклетизъм на писта

Завърши последния кръг на BMU European Road Racing Championship 2020. На летищен комплекс „Долна Митрополия“, град Плевен 92 състезатели от България, Турция, Северна Македония и Румъния взеха участие и в неделния ден. Близо 3000 души публика дойде, за да гледа оспорваните надпревари на живо.

SP 125: Силното представяне на Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia) продължи и днес, след като спечели победата и титлата за 2020-та година. Ленкова финишира с аванс от 22 секунди пред Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia) и на 31 секунди от третия Боян Петров (МСК Плевен, Aprilia).

SP 300: Келеб Сатичи (Турция, Yamaha) триумфира с първото място, благодарение на силното си представяне в 8-те състезателни обиколки. Втори и трети на подиума се качиха Димитриу Робертино (Румъния, Kawasaki) и Омер Карпуз (Турция, Yamaha).

F 600: Победа за Васил Кичуков (АМСК АИТ Рейсинг тим, Yamaha). Той завърши с аванс от 9 секунди пред Павел Драганов (МСК Екстра Форс Рейсинг, Honda). Трети финишира Александър Александров (МСК СВ Мото рейсинг тим, Kawasaki).

F 1000: Както вчера, така и днес силно каране от началото до края на 10-те обиколки за  Велислав Марков (МСК НСА Моторспорт, Kawasaki) и Валентин Георгиев (Камикадзе рейсинг тим, Suzuki). И в неделното състезание победата беше за Марков, който заслужено се качи на първото място за награждаването. На третата позиция завърши Алекс Исмаил (СК Кранк Пауър, Yamaha).

SSP 600: Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим, Yamaha) победи конкурентите си и закономерно спечели титлата в този клас за годината. Втори на 24 секунди зад победителя видя карирания флаг Пламен Петров (ПСК Хела Мотор спорт, Yamaha). Трети стана Йонел Паскота (Румъния , Yamaha).

SBK 1000: Рекордна 26-та шампионска титла на България в пистовите дисциплини спечели Мартин Чой (МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България, BMW). Без проблеми Чой стигна до поредната си победа, оставяйки на втората и третата позиция в състезанието Иван Грозев (ПСК Хела Мотор Спорт, BMW) и Димитър Митов (МК Боляри, BMW). Двамата финишираха съответно на 5.6 и на 46.5 секунди зад Чой.

СКУТЕРИ : Първото място от надпреварата си заслужи Алекс Иванов (МСК СВ Мото Рейсинг тим, Piaggio) . Втори се нареди Адриан Бояджиев (МСК Плевен, Piaggio), а трети Пламен Христов (МСК Плевен, Aprilia).

Неделните състезания бяха и Отборна купа на България по мотоциклетизъм на писта за 2020-та година. Шампиони станаха „СВ Мото Рейсинг тим“, на второто място е ПСК „Хела Мотор спорт“, а трети „Зед Мото“. В отборното класиране по нации за сезона на писта, първото място заслужено е за България , втори е Румъния, а трети Турция.