Люксембург също съсече Кипър

Тимът на Люксембург записа втора победа от три възможни в новото издание на Лигата на нациите. Този път скромният отбор надви Кипър с 2:0 у дома и има 6 точки в група 1 на Дивизия “С”. Лидер в класирането е Черна гора с пълен актив от 9 точки, след като днес надви Азербайджан също с 2:0.

Младият Данел Синани вкара и двата гола за Люксембург - в 12-ата и 26-ата минути, а в края на полувремето трето негово попадение не беше зачетено заради засада. Домакините можеха да вкарат още, тъй като Кипър не стори почти нищо. Гостите стигнаха единствено до една греда в 89-ата минута. За тях това е трета загуба и те са последни, като дори не вкарали гол.

След месец Люксембург ще пътува до Черна гора, а Кипър ще спори с Азербайджан в Албания заради военния конфликт в Нагорни Карабах.

ЛЮКСЕМБУРГ - КИПЪР 2:0
1:0 Синани (12)
2:0 Синани (26)