Сърбия победи Полша и донесе радост на България

България направи още една крачка към Евро 21 (видео+галерия)
Отборът Сърбия (U21) успя да се наложи с минималното 1:0 над Полша (U21) в квалификационен мач от група 5 за Евро 2021, като по този помогна изключително много на България за класиране на турнира догодина.

Единственото попадение отбеляза полузащитникът Николич, който бе точен в 11-ата минута, а мачът можеше да се развие и в двете посоки. С тази своя загуба Полша остава на втората позиция с 16 точки, а веднага зад тима се намира отборът на България, който след днешната си победа над Латвия има в актива си 14 пункта. До края на квалификационния цикъл има още 2 мача, а в следващия кръг нашите момчета влизат в директна битка с поляците за второто място в групата, което дава право на участие на Европейското първенство догодина.

Сърбия остава на четвъртата позиция с 11 точки, а Русия успя да разгроми Естония в другия мач от нашата група с категоричното 4:0 и остава лидер в класирането с 20 точки. В последния кръг България посреща аутсайдера Естония, който дели последната позиция с Латвия, като и двата тима имат към момента по 4 точки.