Берое разгроми Созопол в контрола

Берое разгроми с 5:2 тима от Втора лига Созопол в контролна среща, играна на Спортна база ''Берое". Старозагорският тим владееше инициативата през целия двубой и победата дойде съвсем закономерно и категорично.

В проверката не взеха участие играчите, ангажирани с националните си тимове - Александър Цветков, Кукула, Стив Фуртадо, Ибрахима Конте и Гаюс Макоута.

Берое притисна съперника още в първите минути, а първата сериозна опасност дойде след изпълнение на корнер в 5-та минута. Минчев центрира, а ударът на Динков с глава срещна напречния стълб на вратата.

Гостите обаче първи излязоха напред в резултата, след като Цветослав Тодоров се възползва от грешка в защитата и прати топката в мрежата с удар от наказателното поле. Изравнителното попадение дойде в 37-aта минута, когато Минчев изведе чудесно Еривалдо, а той не сбърка, останал сам срещу вратаря на гостите за 1:1.

Берое получи право да изпълни дузпа в 53-aта минута, след като играч на гостите игра с ръка след удар на Ангелов. Зад топката застана Бакалов, който покачи на 3:1.

Десет минути по-късно Созопол успя да намали резултата. При добра атака за гостите топката достигна до Гюзелев, който реализира с удар от наказателното поле - 3:2.

Само две минути по-късно обаче преднината за "зелено-белите" бе отново увеличена. Минчев центрира от корнер, а Фал се извиси във въздуха и прати топката в мрежата след удар с глава - 4:2.
Крайният резултат бе оформен в 88-aта минута, когато Василев асистира на Стоянов и той се разписа с удар в далечния ъгъл 5:2.

Състави:

Берое: Генадий Ганев, Джунейт Али, Илиас Хасани, Георги Динков, Александър Василев, Иван Минчев, Георги Ангелов, Октавио, Димо Бакалов, Еривалдо, Кийлън Лебон;

Созопол: Роман Васенов, Диян Лефтеров, Мариян Димитров, Георги Радев, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Георги Бабалиев, Кристиян Иванов, Цветослав Тодоров, Трайо Грозев

Снимка: beroe.bg