Първата победа на ЦСКА в Евролигата дойде след обрат

ЦСКА Москва успя да направи обрат в края и да запише първата си победа в Евролигата. В мач ог втория кръг снощи "армейците" се наложиха у дома със 76:72 над Макаби Тел Авив.

Мачът бе много равностоен, като на почивката резултатът бе 31:30, а след третата четвърт - 44:43.

В началото на заключителните 10 минути Макаби взе инициативата и след кош на Скоти Уилбекин да поведе с 62:58 по-малко от пет минути преди края. Тройка на Майк Джеймс намали изоставането на домакините на една точка и това отприщи серия от 18:10, с която домакините завършиха мача в последните 3:27 минути.

Именно Джеймс бе най-резултатен за ЦСКА с 25 точки, а Уил Клайбърн прибави 19 за руския гранд. За Макаби Уилбекин реализира 20 точки, 16 добави Тайлър Дорси, а с 13 остана Анте Зизич.