Силвано Пранди и Шомон обърнаха Аячо и Иван Колев във Франция (видео)

Селекционерът на националния волейболен отбор на България и воденият от него Шомон записа втора поредна победа във френската Лига А. Шомон обърна и надигра у дома Аячо, където играе българинът Иван Колев, с 3:1 (24:26, 25:23, 25:16, 25:21) в мач от 2-ия кръг на първенството, който се игра пред около 500 зрители в зала "Жан Масон".

Victoire du CVB 52 face au @gfca_volley pour la 2e journée de #LigueAM @lnv_officiel #volleyball #volley...

Публикувахте от Chaumont Volley-Ball 52 Haute-Marne в Вторник, 6 октомври 2020 г.
Така Шомон е еднолично начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки. Колев и компания пък са 8-и без победа до момента, но с една спечелена точка. В следващия 3-и кръг играчите на Шомон са отново домакини, но този път на Нарбон, а Аячо приема Камбре. И двете срещи са в събота (10 октомври) от 21,00 часа българско време.

Националът Георги Петров остана резерва за Шомон и се появи в игра за малко във втората и четвъртата част, като се отчете с 1 ас и 67% позитивно посрещане за успеха.

Step 2: Place this code wherever you want the plugin to appear on your page.

@samjeanlys MVP ! #volleyball #volley #beachvolleyball #sport #volleyballplayer #instagood #volleyballgirls #france...

Най-полезен за Шомон стана Самуел Жанле с 18 точки (2 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака). Осниел Мергарехо добави още 15 точки (2 блока, 1 ас, 43% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за успеха.

От друга страна Иван Колев, който доигра миналия сезон именно в Шомон, започна като титуляр за Аячо, но бе сменен още в първия гейм от Франсоа Ребейрол. Българинът завърши с едва 3 точки (38% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане)

. Най-резултатен за гостите пък бе кубинецът Хосе Ромеро Гонсалес със 17 точки.