Мексико удари Нидерландия в Амстердам (видео)

Мексико постигна победа с 1:0 над Нидерландия в приятелски мач, игран на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Срещата бе сравнително равностойна, но гостите успяха да наложат волята си.

Единственият гол в мача падна от дузпа в 60-ата минута. Нейтън Аке задържа Раул Хименес в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Самият Хименес реализира наказателния удар за 0:1.

Минута преди края на редовното време домакините можеха да изравнят, но Мемфис Депай направи голям пропуск, като от близка дистанция нацели напречната греда.

Това бе втора поредна загуба за "Лалетата", които ще играят с Босна и Херцеговина в неделя в сблъсък от Лигата на нациите. Мексико пък записа 7-и пореден успех. "Ацтекитеще се изправят срещу Алжир в още една контрола в Нидерландия на 13 октомври в Ден Хааг.