Световният шампион извади тежката артилерия и направи на пух и прах Украйна (видео)

Световният шампион Франция показа най-доброто на което е способен и записа разгромна победа със 7:1 над Украйна. Двата тима се изправиха в приятелски мач на "Стад дьо Франс" в Париж и домакините не показаха никаква милост над своя съперник.

Наказателната акция на "Петлите" започна в 9-ата минута, когато Оливие Жиру стреля с глава отблизо, ударът му бе спасен, но Едуардо Камавинга бе достатъчно съобразителен и с гръб към вратата успя да отбележи малко куриозен гол.

В 24-ата минута Жиру удвои преднината на своя тим с изстрел от границата на наказателното поле, а десет минути по-късно той вкара и втори гол, разписвайки се с глава след лошо избита топка от вратаря.

В 40-ата минута положението стана още по-лошо за гостите, след като Миколенко си отбеляза автогол с глава след центриане от корнер.

Украйна върна един гол в 53-ата минута, когато Циганков бе оставен да напредне и да стреля от дистанция за 4:1.

Това обаче само разгневи французите, които продължиха наказателното си акция. В 65-ата минута Килиан Мбапе размени подавания с Корентен Толисо, като с пета му предостави топката на стрелкова позиция пред наказателното поле а халфът без забавяне стреля и вкара за 5:1.

В 82-ата минута и самият Мбапе се разписа за 6:1. Той направи двойно с Уисам Бен Йедер, нахлу в пената и хладнокръвно реализира.

Крайното 7:1 оформи Антоан Гризман в 89-ата минута. Той стреля от около 25 метра и след рикошет в защитник топката се оплете в мрежата.

Така Франция записа пета поредна победа и натрупа самочувствие за предстоящия сблъсък с Португалия в Лигата на нациите в неделя. За Украйна пък това бе втора поредна тежка загуба. Възпитаниците на Андрий Шевченко приемат Германия в събота в мач от Лигата на нациите.