Резервите на Италия пометоха Молдова (видео)

Италия постигна разгромна победа с 6:0 над Молдова в приятелски мач, игран на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. "Адзурите" излязоха на практика с втория си състав, но това не им попречи да направят на пух и прах свой опонент, който не успя да се противопостави по никакъв начин.

Головото шоу започна в 19-ата минута, когато след центриране от корнер Браян Кристанте вкара с глава.

В 23-ата минута Кристиано Бираги пусна извеждащ пас за Франческо Капуто, който останал очи в очи с вратаря бе точен за 2:0.

В 30-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи резултата класически. Той получи дълъг пас в пеналта и от малък ъгъл успя да вкара.

Четвъртото попадение в мача бе автогол на Вячеслав Посмак в 38-ата минута. Той не се намеси добре и в опит да отнеме топката от Капуто я прати в собствената си врата.

В самия край на първата част домакините вкараха и пети гол. Мануел Ладзари получи пас в наказателното поле, прехвърли вратаря, но не успя да насочи топката към вратата. На помощ обаче му се притече Ел Шаарауи, който вкара в опразнената врата за 5:0.

"Адзурите" пожалиха съперника през второто полувреме, в което добавиха само още едно попадение на сметката си. В 72-ата минута Винченцо Грифо напредна отляво и пусна успоредно на голлинията към Доменико Берарди, който отблизо реализира за 6:0.

Следващата среща на Италия е гостуване на Полша от Лигата на нациите в неделя. Молдова пък гостува на Гърция в същия ден и в същия турнир.